ලින්ක් සමහන් SP බාම්, ඇපරල් ප්‍රිමියර් ලීග් තරගාවලියේ නිල සෞඛ්‍ය අනුග්‍රාහක ලෙසින් සුවසහනය ගෙන දෙයි

(කොළඹ, ලංකාපුවත්) – ලින්ක් නැචුරල් ශ්‍රී ලාංකීය ක්‍රීඩා ක්ෂේත්‍රයට දක්වන දායකත්වය තවදුරටත් පෙන්නුම් කරමින්ලින්ක් සමහන් SP බාම්,මේ දිනවල පැවැත්වෙනඇපරල් ප්‍රිමියර් ලීග් තරඟාවලියේ (APL)’නිල සෞඛ්‍ය අනුග්‍රාහක’ ලෙසින් කටයුතු කරයි.

Apparel FM සහ ශ්‍රී ලංකා ඒකාබද්ධ ඇඟලුම් සංගම් සංසදය (JAAF) එක්ව සංවිධානය කරන ඇපරල් ප්‍රිමියර් ලීග් තරගාවලිය, ශ්‍රී ලංකාවේ ඇඟලුම් ක්ෂේත්‍රය තුළ ක්‍රීඩා දක්ෂතා දක්වන පිරිස ඉලක්ක කර ගනිමින් පැවැත්වෙන පළමු සැහැල්ලු පන්දු ක්‍රිකට් තරගාවලියයි. ඇඟලුම් ක්ෂේත්‍රයේ ශ්‍රම බලකාය සතු ක්‍රීඩා කුසලතා ප්‍රදර්ශනය කිරීම මෙන්ම, රටට විදේශ විනිමය ගෙන එමින්සුවිශාල කාර්යභාරයක් ඉටු කරන ශ්‍රම බලකායක් ලෙස ඔවුන්ට නිසි ඇගයීමක් ලබාදීම අරමුණු කරමින් එය පැවැත්වේ.මේ දිනවල කුරුණෑගල, අවිස්සාවේල්ල, කටුනායක සහ ගාල්ල යන නගර කේන්ද්‍ර කර ගනිමින් තරගාවලිය පැවැත්වෙන අතර, ශූරතාව දිනා ගැනීම සඳහා කණ්ඩායම් 64ක් තරඟ වදිති.

APL තරගාවලිය සඳහා ‘නිල සෞඛ්‍ය අනුග්‍රාහක’ ලෙස දායක වෙමින්, ලින්ක් නැචුරල් කණ්ඩායම ක්‍රීඩකයන්ගේ ප්‍රතිශක්තිය ඉහළ නංවන පානයක් ලෙසින් ලින්ක් සමහන් ලබා දුන් අතර, ඔවුන්ගේ වෙහෙස හා වේදනාවන් සමනය කිරීමට ඉවහල් වන ලින්ක් සමහන් SP බාම් ගල්වා විඩාවට හා වේදනාවටපත් සිරුරු සම්භාහනය කරනු ලැබිණි. ලින්ක් සමහන් SP බාම්, කැක්කුම් සහ වේදනාවන් සඳහා ආරක්ෂිත සහ ක්ෂණික සහනයක් අත්කර දෙන ඖෂධීය බාම් වර්ගයක් වන අතර,ඖෂධීය ශාකමය ඖෂධ වර්ග 6ක් සහ ශාකමය වාෂ්පශීලී තෙල් වර්ග 9ක් යොදා එය නිපදවා තිබේ. ගුණාත්මක තත්ත්වයෙන් ඉහළ ඖෂධීය නිෂ්පාදනයක් වන ලින්ක් සමහන් SP බාම්, නවීන විද්‍යාව හා තාක්ෂණය උපයෝගී කර ගනිමින් එහි කාර්යක්ෂමතාව ඉහළ නැංවීම සඳහා විශේෂයෙන් සකස් කර තිබේ. හිසරදය, කොන්දේ වේදනාව,බෙල්ලේ සහ උරහිසේ වේදනාව, ඔසප් වේදනාව,උළුක්කුව සහ තැලීම් මෙන්ම,සෙම්ප්‍රතිශ්‍යාව සහ නාසයේ අවහිරතාව ආදීවශයෙන් ඕනෑම අයකුට එදිනෙදා මතුවන ශාරීරික අපහසුතා සඳහාලින්ක් සමහන් SP බාම් භාවිතා කළ හැකිය.

තරගාවලිය පිළිබඳව අදහස් දක්වමින් ලින්ක් නැචුරල් ප්‍රඩක්ට්ස් පුද්ගලික සමාගමේ අලෙවි ප්‍රධානී රොමේරෝ ලින්ඩන් ප්‍රකාශ කළේ මෙවැන්නකි. “ඇඟලුම් ක්ෂේත්‍රය කියන්නේ,අපේ රටේ ලක්ෂ සංඛ්‍යාත තරුණ පිරිසකට රැකියා ලබා දෙමින් රටට විශාල විදේශ විනිමය ප්‍රමාණයක් ගෙන එන කර්මාන්තයක්. මෙම සුවිශේෂී ක්‍රිකට් තරගාවලිය මගින් ඔවුන්ගේ ක්‍රිකට් දක්ෂතා ප්‍රදර්ශනය කිරීමටත් ඒවාට නිසි පිළිගැනීමක් ලබා දීමටත් හැකියාව සැලසෙනවා. ඒ වගේම එය ක්‍රීඩකයින්ට තම ආයතනවලට කීර්තියක් ගෙන දීමටත් ලැබෙන මා හැඟි අවස්ථාවක්. සෞඛ්‍ය සම්පන්න, ක්‍රියාශීලී ජීවන රටාවක් සඳහා සවිබල ගන්වන, ජාත්‍යන්තර ප්‍රමිතියෙන් යුතු නිෂ්පාදන නිපදවා අලෙවි කරන සමාගමක් වශයෙන්,එවැනි කැපී පෙනෙන තරගාවලියකට සහය දැක්වීමඉතාමත් වැදගත්. ඒ වගේම සෞඛ්‍ය සම්පන්න, වේදනා රහිත ක්‍රීඩාශීලී දිවියකට ලින්ක් සමහන් SP බාම් ඉවහල් වන ආකාරය පිළිබඳව ක්‍රීඩකයින් පමණක් නොව, ප්‍රේක්ෂකයන් පවා අවබෝධයක් ලබා ගැනීම වැදගත් යැයි අප විශ්වාස කරනවා.”

ලින්ක් නැචුරල්ආයතනය,සමහන් ඇතුළු බොහෝ නිෂ්පාදන ලොව පුරා රටවල් ගණනාවකට අපනයනය කරන ප්‍රමුඛතම දේශීය සමාගමකි. පාරම්පරික ආයුර්වේද දැනුම, විද්‍යාත්මක ක්‍රමවේද සහ අති නවීන තාක්‍ෂණය මුසු කර වඩාත් සෞඛ්‍ය සම්පන්න, දිගු හා ක්‍රියාශීලී ජීවිතයක් ගත කිරීමට හැකි වන පරිදි කාර්යක්ෂම සහ උසස් තත්ත්වයේ සෞඛ්‍යාරක්ෂිත නිෂ්පාදන පාරිභෝගිකයින් හට ලබා දීමේ උදාර දැක්ම සහිතව ලින්ක් නැචුරල් කටයුතු කරයි.ලින්ක් සමහන් SP බාම්, නවීනතම ලින්ක් නැචුරල් පර්යේෂණ හා සංවර්ධන මධ්‍යස්ථානයේ පර්යේෂණවලින් අනතුරුව වෙළෙඳ පොළට නිකුත් කරන සමාගමේ තවත් සුවිශේෂී නිෂ්පාදනයකි. වර්තමාන පාරිභෝගිකයින්ගේ ජීවන රටාවට ගැලපෙන, පහසුවෙන් භාවිතයට ගත හැකි අයුරින්3g,7g,20g සහ 50g ප්‍රමාණවලින් ඇසුරුම් කර එය වෙළෙඳ පොළට නිකුත් කර තිබේ.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *